Gdzie archiwizować dokumenty w Krakowie?

Każda osoba przynajmniej raz w życiu była w takiej sytuacji, kiedy to niemalże dosłownie zasypywały ją tony listów, dokumentów i innych mniej lub bardziej ważnych papierów. I na pewno nie raz i nie dwa przeszła myśl przez głowę, aby po prostu pozbyć się tego wszystkiego i mieć święty spokój. Myśli to jedno, a praktyka to drugie, i niestety bardzo często nie można pozwolić sobie ot tak, aby wyrzucić całą dokumentację na śmietnik. Dlaczego?

Każdy rodzaj dokumentu, choćby wydawał się niepotrzebny to w świetle prawa wymaga odpowiedniego przechowywania, o którym należy pamiętać. Tylko jak nie zginąć pod tą stertą papierów i nie dać się zwariować?

Prawo kontra dokumenty

Obecne regulacje prawne bardzo jasno i restrykcyjnie podchodzą do tematu przechowywania dokumentów. W zależności od rodzaju oraz ważności, dokumenty należy przechowywać od 1 do nawet 5 lat. Po tym okresie można zniszczyć papiery, tak, aby zrobić miejsce kolejnym. Oczywiście warto pamiętać, że istnieje szereg dokumentów, które muszą być przechowywane wieczyście, tzn. nie mają terminu ważności. To właśnie z dokumentami wieczystymi jest zazwyczaj najwięcej problemów, bowiem wymagają stałego przechowywania, które wymaga sporego i specjalistycznego miejsca.

Porządek musi być

Jednym z najważniejszych elementów, które ułatwiają pracę każdemu jest porządek. Porządek na stanowisku pracy, ale również w dokumentacji sprawia, że zwiększa się wydajność i jakość. Odpowiednie uporządkowanie dokumentów pozwala zaoszczędzić miejsce oraz czas, bowiem o wiele sprawniej funkcjonuje się w przestrzeni, w której wiadomo, co gdzie się znajduje. Co jednak należy zrobić wtedy, kiedy papierów jest o wiele za dużo niż na dostępne warunki biurowe lub domowe? Kiedy rzeczywiście nie ma pod ręką żadnego wolnego pomieszczenia bądź zagospodarowanej przestrzeni, która mogłaby posłużyć za archiwum warto zwrócić się do profesjonalnych firm, które kompleksowo zajmują się ochroną i przechowywaniem dokumentacji.

Archiwizacja dokumentów Kraków – w poszukiwaniu archiwum

Archiwizacja dokumentów Kraków to jedno najczęściej wyszukiwanych haseł, dotyczących firm zajmujących się profesjonalnie dokumentacją. Takich firm, które mogą pochwalić się wieloletnim doświadczeniem i stażem w kwestii materiałów papierowych jest sporo, więc wszystko zależy tylko i wyłącznie od naszych oczekiwań i wymagań.

Archizet

Jeden z liderów branży archiwizacyjnej, ze swoją siedzibą w Krakowie, oferuje swoje usługi od 1997, przez lata zdobywając liczne nagrody, certyfikaty oraz wpis do „Rejestru przechowawców akt osobowych i płacowych” przez Wojewodę Małopolskiego. Archizet stawia na bezpieczeństwo materiałów, dlatego bardzo ważną kwestią jest indywidualne podejście do każdego klienta, podczas którego są ustalane wszystkie warunki będące adekwatne do wysokich oczekiwań jego konsumentów. Firma zajmuje się przechowywaniem dokumentacji aktowej przedsiębiorstw działających i niedziałających, skanowaniem, indeksowaniem oraz profesjonalnym niszczeniem dokumentacji.

Rhenus

Jedną z firm, które świadczą usługi w zakresie kompleksowej opieki nad dokumentami jest firma Rhenus, która działa na terenie kraju już od 2001. Oddział w Krakowie jest tylko jednym z nielicznych, którymi może pochwalić się Rhenus, bowiem firma działa na terenie Unii Europejskiej, w krajach takich jak Niemcy, Austria, Węgry, Luksemburg i Holandia. Dodatkowo w całej Polsce dysponuje kilkoma filiami między innymi w Krakowie, Warszawie i Poznaniu, oraz trzema dużymi archiwami na terenie Śląska i Warszawy. Firma od ponad 18 lat zajmuje się profesjonalną obsługą dokumentów, ich przechowywaniem, archiwizacją, skanowaniem i indeksacją, co pozwala na stały, całodobowy dostęp do dokumentów w formie elektronicznie, gdziekolwiek byście się nie znajdowali.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *